Doğru php'yi bulun.ını dosyası

Şu anda doğru php'yi bulmaya çalışıyorum.ini dosyasını düzenlemek ve apache'yi yeniden başlatmak için değişiklikler gerçekleşecek ve ben de şaşkına döndüm.

Üç farklı php buldum.ını dosyaları (neden üç tane olduğu hakkında hiçbir fikrim yok) dosyaları bu şekilde buldum

$ sudo find / -name php.ini/etc/php5/cli/php.ini/etc/php5/apache2/php.ini/etc/php5/cgi/php.ini

Ben de yaptım....

$ sudo php -i | grep 'Configuration File'Configuration File (php.ini) Path => /etc/php5/cliLoaded Configuration File => /etc/php5/cli/php.ini

Hepsini (sadece emin olmak için) istediğim ayarlara değiştirdim.

Apache'yi kullanarak yeniden başlattım

sudo service apache2 restart

Sonuçlar...

* Restarting web server apache2

Sayfayı yeniden yükledim ve php'nin olduğunu gösterdi.ını dosyası güncelleştirilmedi.

Bunu biliyorum çünkü kullandım.

echo ini_get('post_max_size');

20M olarak değiştirilmesi gerekiyordu ama yine de sadece 2M idi

Apache sunucusunu durduracağını ve php'yi yeniden yükleyeceğini düşünerek bilgisayarımı yeniden başlatmayı denedim.ını dosyası doğru ayara sahip, ancak ne yazık ki bu girişim de başarısız oldu.

Başka bir php olma ihtimali var mı?ını dosyası müdahale ediyor olabilir mi?

Sahip olduğunuz üç dosyanın her biri farklı kullanımlar içindir.

/etc/php/5.6/cli/php.ini çalıştırarak bulduğunuz CLI PHP programı içindir php terminalde.

/etc/php/5.6/cgi/php.ini bu kurulumda özel olarak kullanılmayan php-cgı sistemi içindir.

/etc/php/5.6/apache2/php.ini apache tarafından kullanılan PHP eklentisi içindir. Düzenlemeniz gereken bu apache'ye yerleşik PHP modülünü kullanan Apache kurulumunuzda uygulanacak değişiklikler için.

/etc/php/5.6/fpm/php.ini için mi php5-fpm PHP işleme için fastcgı uyumlu bir 'sarıcı' olan işlemci (örneğin, nginx'ten php5-fpm) ve sistemde bağımsız bir işlem olarak çalışır (Apache PHP eklentisinin aksine)

Ubuntu sürümleri için düşük 16.04'ten fazla, /etc/php/5.6/,/etc/php/7.0/,/etc/php/7.1/, ve böylece, değiştirilir /etc/php5/ ve benzeri. Aksi takdirde, bu yollar doğru kalır. Bunu ortamınıza uygun şekilde uyarlayın, yerine 5.6 veya ortamınızda bulunan gerçek sürüm klasörüyle numaralandırın.

Hangisini bulmak için php.ini CLI kullanıyor çalıştırabilirsiniz:

php -i | grep 'php.ini'

Örnek çıktı:

$ php -i | grep 'php.ini'Configuration File (php.ini) Path => /etc/php/7.0/cliLoaded Configuration File => /etc/php/7.0/cli/php.ini

Tarayıcınızda bu snippet'i içeren bir komut dosyası çalıştırmayı deneyin <?php phpinfo(); ?> ve sonra böyle bir şey aramaya çalışın Yüklenen Yapılandırma Dosyası. Bu girdi php'yi belirtir.ini php'niz Apache sunucunuzda kullanır.

php7 ubuntu 16.4 için

/etc/php/7.0/apache2/php.ini

Bunu terminalde çalıştırarak kullanılan dosyayı bulabilirsiniz:

php --ini

Amazon Lightsail'deki LAMP yığınındayım ve doğru php'nin konumu.Ubuntu sunucum için ını dosyası:

/opt/bitnami/php/etc/php.ini

‘doğru’ olanı ‘apache2’ alt dizininde bulunur

updatedb; php'yi bulun.ini yerine bul.

@Michael Dosya ‘/etc/php/5.6/apache2/php’dir.ini’ Ubuntu’da 16.04 LTS Xenial Xerus, burada ‘5.6 /’ php’nin kurulu sürümüdür. Önce dosyayı php'ye kopyalayın.orijinal.ini' sonra sudo gedit / etc/php/ 5.6/apache2 /php ile düzenleme için açın.ini`