Terminali gerçekten nasıl temizleyebilirim?

Sorunu çözebilirim. clear komut veya basın Ctrl + L mevcut Ubuntu terminalini temizlemek için, ancak bu sadece önceki çıktıyı yukarı kaydırır ve fareyi kaydırırsanız veya PgUP ve PgDown tuşlar önceki komutun çıktısının nerede bittiğini ve geçerli komutun çıktısının nerede başladığını ayırt etmek zordur.

Bunu yapmanın bir yolu var mı gerçekten terminali boşaltın ki önceki komut sonuçlarını görmeyeyim?

Evet, aradığınız komut şu:

reset

Aksine clear, veya Ctrl+L, reset aslında tamamen yeniden başlatılacak terminal sadece ekranı temizlemek yerine. Ancak, kabuğu (bash) yeniden başlatmaz. Bu demek oluyor ki bash devlet daha önce olduğu gibi, sadece ekranı temizliyormuşsunuz gibi.

@Ponkadoodle'ın yorumlarda bahsettiği gibi, bu komut aşağıdakileri yapmalıdır aynı şey daha hızlı:

tput reset

Diğer cevaplardan:

Bunu bir süredir arıyordum ve bunu yayınlayan bir dahi buldum:

clear && printf '\e[3J'

Tüm ekran arabelleğini temizler, çok temiz. OS X üzerinde çalışır ve çoğu * nix terminalinde iyi çalıştığına inanır.

Merak için, bu bölüm '\e[3J' bir terminal kaçış komutudur.

Gnome-terminal'de şu adrese giderek bir kısayol da atayabilirsiniz: Düzenle → Klavye Kısayolları. KullanıyorumShift+Ctrl+Alt+C.

reset and clear shortcut

Cevabımı gönderen çapraz gönderme stackoverflow.

Yalnızca yeni satırlar eklemek yerine ekranı temizlemek için aşağıdaki komutu kullanın...

printf "\033c"

evet, bu bash isteminde bir 'printf'.

Yine de muhtemelen bir takma ad tanımlamak isteyeceksiniz...

alias cls='printf "\033c"'

Açıklama

\033 == \x1B == 27 == ESC

Yani bu olur <ESC>c terminali sıfırlamak için VT100 kaçış kodu. Burada terminal kaçış kodları hakkında biraz daha bilgi var.

Düzenlemek

İşte bunu yapmanın birkaç yolu daha var...

printf "\ec" #\e is ESC in bashecho -en "\ec" #thanks @Jonathon Reinhart.# -e    Enable interpretation of of backslash escapes# -n    Do not output a new line

nerede

Yukarıdakiler KDE konsolunda (Konsole olarak adlandırılır) çalışmaz, ancak umut vardır! Ekranı ve geri kaydırma arabelleğini temizlemek için aşağıdaki komut dizisini kullanın...

clear && echo -en "\e[3J"

Ya da KDE'DE aşağıdaki takma adı kullanabilirsiniz...

alias cls='clear && echo -en "\e[3J"'

Geri kaydırma temizleme komutunu şu adresten aldım: burada.

bu komutu çalıştır:

reset

Bu, yeni bir terminal başlatmakla aynı etkiye sahiptir.

En sevdiğim printf "\ec". Bu da olabilir printf "\033c" veya printf "\x1bc". Bu, terminal çıkışı için ekranı ve arabelleği mucizevi bir şekilde temizleyen bir ansı kaçış dizisidir (çalıştığım çoğu standart terminal için öyle görünüyor - gnome-terminal, terminator, xterm, vb. Gibi çalıştığını biliyorum. ubuntu benzeri Satırlarda)

Bunun Linux Mint ve Ubuntu 14.04'te çalıştığını biliyorum, bu yüzden insanların neden böyle şeyler eklediğini ve hazırladığını bilmiyorum clear && echo -ne "\033c. printf "\ec" her zaman benim için çalıştı.

Ayrıca, benim .bashrc Böyle bir bağlantım var.:

bind -x '"\C-t": printf "\ec"';

Şimdi basıyorum ctrlt her zaman.

Peki, gerçekten kullanıp kullanmadığınıza bağlı Konsole örneğin, hatta reset ilk satırı geçmenizi engellemez. Bu durumda, kullandığınız terminalin bazı özelliklerini kullanmanız gerekir. İçin Konsole, bu Edit > Clear History.

Unix'te terminal ekranını temizlemenin tüm yolları şunlardır:

clear               # only clear visible screenclear && clear      # clear buffer as welltput clear          # same as clear but by sending escape seqreset               # clear + reset internal terminal state + 1sec delaytput reset          # same as reset but without 1sec delaystty sane           # don't clear screen but reset some terminal optionsecho -e "\033c"     # same as tput reset but hardcoded escape seqprintf "\033c"      # same as tput reset but hardcoded escape seqsetterm -reset      # same as tput reset, setterm has friendlier commands

Aşağıdakileri Kubuntu ile oldukça başarılı buldum:

alias clc="echo -en '\033c\033[3J'"

Kullanabilirsiniz cls Windows geleneğine ayak uydurmak için Matlab sürümünü kullanın clc ya da kendininkinden. Başarılar!

Yakuake veya Konsole kullanıyorsanız, deneyinCtrl+Shift+K.

Kaynak: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=309008

Ctrl + L ** tuşlarına iki kez basın ve boş kalırsınız!

Mac os ve iterm’de cmd + k benim için hile yapıyor.

ctrl + L iki kez mac os x vscode tümleşik terminalinde çalışır